A képmegjelenítő eszközök sorában az EISA Szövetség szerint az idén a legjobb LCD televízió a Philips 46PFL9704H/12 modellje lett, míg a plazma tévékészülékek közül a Panasonic TX-P42V10E emelkedik ki.
A legjobb ár/érték arányú LCD TV az LG 42SL8000 készüléke, az internetes szolgáltatásokat támogató televíziók mezőnyében viszont a Samsung UE46B8000 LED televíziója vitte el a pálmát. Hogy a videóprojektorokról se feledkezzünk meg, az EISA szövetség idén a Sony BRAVIA VPL-VW85 vetítőjét ítélte a legjobbnak.
A házimozi berendezések szegmensében manapság leginkább a Blu-ray lejátszók tűnnek a legérdekesebbeknek, amelyek közül idén a Pioneer BDP-LX91 készüléke az abszolút csúcs!
A legjobb ár/érték arányt viszont az LG BD390 Blu-ray lejátszója képviseli, és a HB954PB házimozi kombó révén ugyancsak LG termék lett a házimozi-rendszerek kategóriájának győztese.
A házimozi hangzással kapcsolatos termékkörben a Denon AVR-1910 AV rádióerősítője kapta az EISA tagok legtöbb szavazatát, a legjobb házimozi hangsugárzó-rendszernek pedig Monitor Audio Radius HD Series hangdoboz-összeállítását ítélték. A házimozi mélynyomók közül az Elac Sub 2080 D „ládáját” emelték ki, a házimozi high-end világának ezévi bajnoka pedig az Anthem Statement D2v és P5 AV előerősítő és végerősítő páros lett.
A szokványos házimozi kategóriák mellett jutalmazták a legjobb formatervezésű házimozi készüléket, a Samsung falra is felszerelhető, stílusos BD-P4600 Blu-ray lejátszóját, valamint a legjobb házimozi innovációt is, amelyet a Philips Cinema 21:9 LCD televíziója és BDP9100 Blu-ray lejátszója képvisel.
Izgalmasnak mondható a kétcsatornás sztereó audio berendezések mezőnye is… Itt a forráskészülékek kategóriájában a Marantz SA8003 SACD/CD-lejátszója győzött, a legkiemelkedőbb hangsugárzónak a brit Bowers & Wilkins audiofil CM9 hangfalait választották, míg a legjobb audio erősítő címet a Harman Kardon HK 990 modellje szerezte meg. A legjobbak high-end vonalát a Pro-ject 6 PerspeX bakelit lemezjátszója, a Sennheiser HD 800 fejhallgatója, valamint a Focal Diablo Utopia hangfalai képviselik. A legtöbbször csak „hálószoba hifi-ként” aposztrofált mini- és mikro-tornyok szegmensének élére az EISA tagjainak ítélete szerint idén a Yamaha MCS-1330 és a Panasonic SC-HC3 rendszerei kerültek, az audiohálózatok kialakításához is alkalmazható médialejátszók/szerverek mezőnyét pedig a Dvico TviX HD M-7000 modellje vezeti.
A „Videó panel” képrögzítéssel és editálással kapcsolatos eszközei közül említést érdemel a Sanyo Xacti WH1 kamkordere, mint az idei esztendő legjobb családi kamerája. Emellett már csak a HD képminőséget biztosító termékeknek jutott babér, a Panasonic HDC-TM300 memóriakártyás HD kamkordere, a Sony HDR-XR520V HD kamerája, illetve a Sony Vegas Pro 9 elnevezésű HD videó editáló szoftvere révén.
Rendkívül széles az EISA legrégebbi, „Fotó panel” kategóriájában díjazottak köre, ahol az idei esztendő legjobb kamerájának az Olympus PEN E-P1 fényképezőgépét, a legjobb professzionális kamerájának a Nikon D3x masináját, a legjobb tükörreflexes kamerájának a Canon EOS 500D modelljét, legjobb multimédiás kamerájának pedig a Panasonic Lumix DMC-GH1 készülékét ítélték, míg a legjobb továbbfejlesztett kamerájának mezőnyében szintén egy Canon gép, az EOS 5D Mark II végzett az élen. Soha nem látott számban ítéltek oda díjakat a kompakt fényképezőgépek termékszegmensében, amelyben a standard termékkörben a Sony Cyber-shot DSC-WX1 modellje, a továbbfejlesztett készülékek között a Samsung WB1000 típusa, a „Kaland” kategóriában az Olympus strapabíró μTough-8000 fényképezője, míg az „Utazás” kategóriában Casio Exilim EX-H10 kompakt gépe győzedelmeskedett.
A fényképezőgépekhez tartozó kiegészítők versenye úgyszintén sokszínű végeredményt hozott… Az objektívek sorában a Sigma F2.8/24-70 IF EX DG HSM modellje került az élre, a „Zoom” kategóriát a Sony 70-400mm F4-5.6 G SSM lencserendszere nyerte, utazáshoz pedig a Tamron AF F3.5-6.3/18-270 Di II VC LD Macro objektívjét használnák a legtöbben az EISA tagok közül. Az egyéb kiegészítők közül a Novoflex QuadroPod állványa, a CeWe Photobook-ja, valamint a Canon PIXMA Pro9000 Mark II fotónyomtatója aratta le a babért. A legjobb innovációnak pedig a Fujifilm Super CCD EXR képérzékelőjét ítélték a „Fotó panel” kategóriában.
Az „autóhifi panel” kategóriában kaptak helyet a navigációs eszközök is, amelyek közül a legjobbnak a Harman International csoporthoz tartozó Becker Traffic Assist Z205 készülékét választották, míg a navigációs-média rendszerek sorában a Kenwood DNX9240BT modell végzett az élen. A legjobb autóhifis fejegység a JVC KD-AVX77 típusa, a legjobb autóhifis erősítő Kenwood KAC-X4D meghajtója, a legjobb autóhifis hangsugárzó-rendszer DLS Scandinavia Series, a legjobb autóhifis mélynyomó pedig az Impact XT 15-11 subwoofer lett. Az integrált autós rendszerek versenyét az Audison bit one elektronikája nyerte, a legjobb high-end autóhifi komponensek mezőnyében pedig a Pioneer DEX-P99RS modellje győzedelmeskedett.
A hordozható készülékek díjazottainak egmeghatározóbb termékkörét a mobiltelefonok jelentik, ahol a zenei mobil kategóriát a Sony Ericsson W995 telefonja, a kamera-mobil kategóriát a Samsung I8910HD készüléke nyerte, míg az üzleti célokra alkalmas maroktelefonok palettáján a Nokia E75, az „okostelefonok” szegmensében pedig az Apple iPhone 3GS mobilja végzett az élen az EISA Szövetség tagjainak ítélete alapján.
A legjobb európai netbook címét az ASUS Eee PC 1008HA Seashell laptopja kapta, a legjobb személyi média lejátszó titulusát pedig Sony Walkman NWZ-X1050/1060 modelljének ítélték oda.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése